logo: tannlegetidene

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Hjem / Utgaver / 2019 / 10 / Møt Etisk råd på landsmøtet!
Snakk om etikk

Møt Etisk råd på landsmøtet!

Velkommen til årets landsmøte! Etisk råd vil gjerne møte deg som ønsker å ta opp etiske utfordringer i din hverdag. Nytt av året er at du både kan møte våre medlemmer fra rådet på NTFs torg, samt at du kan velge å få en mer privat samtale om du ønsker dette.

Når vi er til stede på torget vil bli nærmere annonsert på Facebook.

Alle spørsmål er like velkomne, og vi vet at etiske problemer kan være både enkle og kompliserte. Vi har også en av NTFs jurister til stede, dersom spørsmålet er i grenselandet mellom jus og etikk.

Etikk er i høyeste grad et interessant fag som stadig utfordrer våre prinsipper og handlinger. Etisk råd ønsker et mye større fokus på etikk i tiden fremover. Landsmøtet er både en viktig arena for å dele erfaringer og lytte til våre medlemmer.

Etisk råd vil arbeide for at fagprogrammet i kommende landsmøter inneholder gode kurs og forelesninger om etikk. Vi er tydelige på at etterutdannelse i faget etikk må gis et virkelig løft for tannleger MNTF.

NTFs etiske regler ligger på NTFs nettsted tannlegeforeningen.no, og gir deg en rask oversikt som kan drøftes videre.

Kom innom, ta en kopp kaffe og snakk med oss.

Velkommen!

NTFs råd for tannlegeetikk

Del artikkelen
Se Tannlegetidende sine retningslinjer for kommentarer.